Enterijer.ba - FORUM

Sada je: sub stu 01, 2014 12:27 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 102 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
UNREAD_POSTPostano: uto svi 13, 2008 7:13 am 

super mi je ovo, dobro iskoristen prostor
jel smije rerna ovako odmah do frizidera?

kod nas je kuhinja "tunel", uska i elementi s obje strane, s jedne strane vrata s druge trpezarija
to mi neprivlacno, pa planiram zazidati vrata i napraviti kuhinju sa uglom
ali mislim da opet nece biti mjesta da "podignem" rernu, obzirom na sva pravila koja treba postovati

ali onda se u kuhinju nece moci iz hodnika, nego samo kroz dnevnu i trpezariju
tako da jos nisam sigurna u odluku

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto svi 13, 2008 8:34 am 

Ma @Cija projektant si nema sta :)

nego i ja mislim da rerna ne bi smjela pored frizidera bez obzira sto ce biti u onom svom korpusu.....

@maaja sigurna sam da mozes podici rernu i staviti je dal na pocetak kuhinje ili na kraj bez obzira na L oblik kuhinje...razmisli koji dio radne ploce bi ti bio najmanje koristen jer je na kraju ili ti nije 'na ruku' i tu stavi rernu....
ja sam podigla rernu i stvarno sam zadovoljna sto je to tako em imam cijeli prostor ispod sporeta za sudje em sam stavila rernu desno od ringli u prostor koji stvarno ne bih mogla koristiti jer bi mi smetala napa ...potrudi se da tako napravis prakticnije je stvarno ....

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto svi 13, 2008 8:50 am 

ma nije zbog oblika kuhinje, nego nema mjesta za sve

kontam da ce stati po dva elementa sa obje strane + ugao
izgleda nemoguce ispostovati sva pravila i imati podignutu rernu u tako maloj kuhinji
barem mi to nisu mogli napraviti u ovom stanu (jako slicna situacija)

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto svi 13, 2008 9:30 am 

Ja sam čitav haos naparavila u kuhinji samo da bih rernu digla iznad radne ploče :) Sve sam živo ispremještala, zidove pomjerala, rušila ali nisam htjela da odustanem od visoke rerne. :mrgreen: Zato @maaja ne odustaj od ideje :wink: ne daj da te obeshrabre, kao što su mene pokušavali odgovoriti :D

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto svi 13, 2008 1:02 pm 

Cija kuhinja je super interesuje me u kojem si to programu radila?Ja u ALNU nacrtam svoju ali priznajem da imam mnogih poteškoća.Da li je raspored morao biti ovakav tj.uvjetovan već postojećim rasporedom vode i struje?
Smijem li dati svoj komentar ako mora ovako biti?
Novije ugradbene pećnice ne griju toliko vanjski dio a i ako griju stvar je u samo malo jedva primjetnoj, većoj potršonji struje ukoliko stoje frižider i rerna jedno pokraj drugog.Mikrovalnu bih pomakla iznad rerne čisto radi estetike.Ploča šporeta je jako blizu sudopere pa je manje prostora za rad.Ako se može česma pomaknuti više prema suđerici bilo bi prostranije...

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto svi 13, 2008 2:14 pm 

@maaja nema veze sto ti je mala kuhinja i u stvari ako imas po dva elementa nije to uopste malo...pogledaj u katalog stvarnih kuhinja moja je kuhinja prva na slikama i skroz je mala a u nju je stalo toliko stvari da je to cudo....

@cija, nisam vidjela gdje ti izlazi ror iz nape koliko sam skontala to je odvodna tj ima cijev za van....ja sam svoj ror provela kroz gornje dijelove kuhinje koji su skroz do plafona tj malo su nizi i onda je stavljena blenda da spoji gornji dio kuhinje sa zidom. Tako smo izbjegli ono stalno nakupljanje masnoce koje sam imala u svojim nekadasnjim kuhinjama i stavljanje papira itd....
Ja bih ti kao jedno jako prakticno rjesenje ipak preporucila bez obzira na cijev od nape, da napravite kuhinju do plafona jer u one dijelove koje ne mozes dohvatiti s poda mozes staviti stvari koje se koriste jednom ili dva puta godisnje a trebaju ti.....

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto svi 13, 2008 5:36 pm 

eeeheeej....koliko komentara :D

odakle da počnem....
dakle...prije godinu i po sam sebi projektovala kuhinju...takođe mi je rerna do friždera,to smo se raspitali DOBRO i dali su nam zeleno svjetlo,ona je svejedno izolovana u svom "oklopu" :wink: tako da je to ok.

Što se tiče nape....svaka napa bi trebala da ima flexsibilno crijevo,tako da joj se može podesiti vrh dokle želite i da se bočno na zid prispoji,naravno da ovaj okolo lim ide ravno i uglavnom bi svaki trebao biti podesiv po visini.Kod mene je tako,a i ovan pa kod roditelja.

što se tiče toga da se kuhinja radi do plafona,bilo bi lijepo da je budžetveći,a mama je itako zahtijevala manju kuhinju ,jer njima veća ne treba.

mikrovalnu smo u programu prvobitno stavili iznad rerne,no ne ide lijepo jer je frižider niži (već ga imaju,neće ga mijenjati),sasvim je ok ovako.
Ovo je 5.kuhinja po redu koju sam im isplanirala i ova je dobila najveći broj glasova.Ako nisam izbrisala ostae naacrte,pokažem vam.

Bila je i jedna s malim šanokm,pa s policama,pa kombinacija boja,pa sa rernom dole,pa sa mikrovalnom iznad rerne.

*Što se tiče sudopera i ploče,dovoljno su odvojena i radna površina je predviđena na dijelu iznad perilice,ovaj mali dio između sudopera i ploče je više onako za rad kad se pravi ručak...krpa,posuda s vodom (kad gori ručak :lol: ),kutljača,kašika,začini....tako ja uvijek gledam na te prostore :)

Što se tiče rasporeda....voda,struja će se pomjerati,naravno...nisam ni azmišljala gdje je voda struja sad,a gdje će biti poslije,bitno je da može biti pomjerano.

Inače,raspored se prilagođavao tome što je ovo 1soban stan i tu je trpezarija s kuhinjom što je ujedno i soba od moje seke,preko puta kuhinje kao što možete da vidite.

Rađeno je u ArtiCAD-u.

Baš mi je drago da vam se sviđa....BTW...naručila sam se kod Stipe za kupatilo :mrgreen:

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto lis 14, 2008 2:05 pm 

Postovanje Gor1

krasne slike...toplo preporucujem da se prijavite administratorima foruma da vam postave jedan bannercic na pocetnoj strani enterijer.ba i tako budete svakodnevno prisutni u nasim zivotima i sa slikama (koje ce onda dopustiti da budu vece) a i sa reklamom....

pozdravcic :)

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto lis 14, 2008 4:07 pm 

[quote="Gor1"
Svaka cast "garaznim majstorima" kako ih mi namjestajci zovemo , stvarno medju njima ima dobrih majstora , ali oni jednostavno ne mogu ponuditi kvalitet i raznolikost u bojama i materijalu kuhinja kao veliki proizvođaći kojih je jako dosta na nasem trzistu , cisto iz razloga sto ne mogu sami nabaviti toliko materijala i zato sto ne posjeduju , neke od jako skupih masina za obradu drveta!

Mali estetski savjet : trenutno je moderno u dijelu izmedju donjih i gornjih elemenata umjesto keramickih plocica ubaciti , debelo termo , tamno ili u boji staklo , koje kuhinji daje novi sjaj!
Ima tih folova jos mali milion... :D

![/quote]
Na prvo samo se mogu nasmijati,jer odmah pljujete po konkurenciji,jer isti ti "garažni majstori" pekli su zanat kao i ti " vaši",i ako rade u u drugačijim uvijetima nego vi ne znači da su loši.Ja sam korisnik gorenje svih proizvoda,al na vaš post sam se nasmijala jakooo.Reklama ,nema šta.....
A na drugi citat ,takodje sam se nasmijala jer to staklo je već odavno modernu u Europi i dalje,reen: :mrgreen: :mrgreen:Tako da nije neki novitet niti neki modni bum....

Vrh

UNREAD_POSTPostano: uto lis 14, 2008 4:25 pm 

Da ne bi bilo zabune, reklama je izbrisana. Na forumu su dozvoljene preporuke iskljucivo posjetilaca, odnosno krajnjih korisnika koji ocjenjuju kvalitet i uslugu. Forum gubi smisao ako na njemu uposlenici, odnosno vlasnici reklamiraju svoju firmu. Pogotovo nije dozvoljeno "omalozavanje" konkurencije.

Ponavljam, jedino posjetioci mogu dati pozitivnu i negativnu ocjenu. Reklamiranje je dozvoljeno na za to predvidjenim mjestima.

Pozdrav i dobro nam dosao Gor1 :)

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sri lis 15, 2008 6:38 am 

ja bila zapikala gorenje sigma kuhinju - vanila, visoki sjaj, ruckice ugradjene u fronte
preprekrasna

u kestenu mi je prilicno ljubazna djevojka izracunala cijenu po nekom mom crtezu, ali nisu ga mogli ubaciti u racunar jer su cekali novi program
isto tako sam sve morala birati sa slike jer nemaju nove uzorke

onda smo dvadesetak dana cekali taj program
kad su ga napokon dobili i izracunali tacnu cijenu, ostao je famozni rok dostave dva i po mjeseca, ako i tada
skontala sam da mi je sve to skupa malo previse vremena i odustala

mozda je bolje ako se ode direktno u gorenje salon
ali eto meni kesten bio blize

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sri lis 15, 2008 2:13 pm 

Ljubičasta je napisao/la:
Da ne bi bilo zabune, reklama je izbrisana. Na forumu su dozvoljene preporuke iskljucivo posjetilaca, odnosno krajnjih korisnika koji ocjenjuju kvalitet i uslugu. Forum gubi smisao ako na njemu uposlenici, odnosno vlasnici reklamiraju svoju firmu. Pogotovo nije dozvoljeno "omalozavanje" konkurencije.

Ponavljam, jedino posjetioci mogu dati pozitivnu i negativnu ocjenu. Reklamiranje je dozvoljeno na za to predvidjenim mjestima.

Pozdrav i dobro nam dosao Gor1 :)

Jako mi je zao sto ste mi obrisali post na temu , nije se uopste radilo o reklami , nego sam htio da ljudima predstavim sta to mi radimo , da imaju predstavu , vjerujte nama reklama ne treba... Znaci ovo sam ja licno pisao , kao osoba , da predstavim posjetiocima novitete...One dvije slike kuhinja koje ste imali priliku vidjeti , ne mozete jos ni vidjeti na nasoj zvanicnoj stranici , to su bile slike , da tako kazem , iz prve ruke!

Drugo kad sam pricao o "garaznim majstorima" to nije bilo vrijedjanje , procitajte kompletno post , rekao sam da nemaju mogucnost , jer ne posjeduju masine za obradu drveta , koje kostaju milione i ne mogu nabaviti toliko raznolikog materijala sami , jer materijal je skup!
Evo upravo kod mene u kancelariji , jutros je bio jedan takav majstor , on nezna da mi njega poznajemo , kaze ja bi trebao kataloge i mi mu damo bezobzira na sve...Njemu trebaju katalozi da bi mogao kopirati kuhinje...Redovno nam takvi dolaze , sta je to nego kradja , copy/paste i to jako los copy/paste! On moze raditi takvu kuhinju i nikad nece biti ista , moze biti i jeftinija , sto u principu i jeste ali jednostavno to nije to , iz razloga koji sam naveo , nemaju ta sredstva za rad! Nek ljudi rade nama ne smetaju... :D I onako vecinom rade masivu , sto je dobro , rucno radjena masiva i jeste najbolja! :D

Trece za onu clanicu foruma, sto kaze staklo za dekoraciju se upotrebljava odavno u zemljama EU , da , ali kod nas u BiH je to novitet od ove godine, jer kad mi kazemo kupcu da bi mogao takvo nesto uraditi , on se prijatno iznenadi i kaze dobra ideja...I na kraju, ne moraju svi , sve znat!

I cetvrto dopustili ste forumasima da iznesu svoje misljenje skoro u svakom postu , o mnogim firmama , ali meni ne dopustate! Ponavljam ja sam napisao post kao osoba-fizicko lice , a ne u ime pravnog lica , svoje firme! Niti nam u bilo kojem slucaju treba reklama , jednostavno sam mislio da je forum otvorenog tipa i da ljude informisem!

Btw hvala na dobrodošlici! :D

Vrh

UNREAD_POSTPostano: sri lis 15, 2008 2:54 pm 

Gor 1 evo i ja se pridruzujem zeljama tople dobrodoslice.....i ako dozvolite malo bih prokomentirala 'garazne majstore'.....dobro recimo da ih niste omalovazavali ali eto da kazem da je meni kuhinju napravio 'garazni majstor' od materijala kojeg je kupio u Laseru, koji mu je tamo i iskrojen i mislim da je stavljena i kantna ali nisam sigurna....baglame vragovi ostali tipa ona polukruzna polica u donjem dijelu kuhinje je isto kupljena u trgovini za silne pare, rucke takodjer....i opet je kuhinja izisla manje para nego da sam je pravila u gorenju.....znam ja sta vi govorite o masinama o ovom ili onom, ali nije niko budala ili mozda i jest ako dozvoli da mu i garazni majstor sfusari zato sto ni to nije jeftino.....

a sto se kataloga tice, katalog u gorenju moze uci i uzeti svaki zainteresirani kupac i kao takav 'ukrasti' ideju iz kataloga i traziti od svog 'garaznog majstora' da mu je bas takvu i napravi....

lijepo sto ste s nama podijelili slike koje jos nisu 'sluzbene' ali to jeste bila reklama i jeste bilo omalovazavanje i nas (kupaca kod garaznih majstora) a i tih majstora....

i opet kazem da bi bilo odlicno da u svojoj firmi predlozite reklamiranje na ovom portalu jer je istina da se gorenje svelo masovno na bijelu tehniku a nekada su i u bihacu vodili glavnu rijec za pravljene kuhinje i prvi imali program koji je dozvoljavao sliku gotove kuhinje .....

pozdravcic :)

Vrh

UNREAD_POSTPostano: čet lis 16, 2008 10:26 am 

Gor1,sorry što nisam poželjela dobrodošlicu,pa sad ispravljam grešku,dobrodošao. :mrgreen: Na tvoj post sam morala reagovati jer je zvučao kao klasična reklama...Moram da ti priznam,a i sam to možeš zaključiti ,ako pročitaš postove na forumu,da ja preferiram sve gorenje proizvode,i mislim da mu nema ravnog u tome,čak i pločice u kuhinji su mi gorenje,i svi kućanski aparati i da opet kupujem opet bi bilo gorenje.To je moje mišljenje,možda ima bolji od gorenja,al ja sam prezadovoljna,a ono što je dobro ne treba mijenjati....Al ,mislim da tvoj post je bio baš,reklama i omaložavanje konkurencije.Pa nemaju svi ljudi novaca za skupe kuhinje,pa se snalaze kako znaju i umiju...A rečenicom u kojoj si rekao "garažni majstori",omalažavao si i te ljude i ljude koji kupuju kod njih....Mislim da to nije lijepo.....Pozdrav....

Vrh

Naslov: Re:
UNREAD_POSTPostano: pet lis 24, 2008 6:16 pm 

crveni je napisao/la:
pozdrav svima. ima li ko iskustva sa kuhinjama iz primus balkana? skoro sam bio u mamasu da mi naprave predračun za kuhinju dužine 260cm bez nekih posebnih zahtjeva i cijena je oko 2700KM što je za mene previše jer ne kuham baš često, za sličnu kuhinju u primusu su tražili oko 1300KM dakle više nego duplo jeftinije, kakav je kvalitet ovih primusovih kuhinja. svaka preporuka je dobrodošla, ako imate nekog svog majstora za kojeg znate da dobar dajte mi broj telefona.

Evo ja imam jedan savjet za tebe...nadam se da ce ti pomoci, posto meni jeste... dovoljno je da pogledas ovaj sajt i sve ce ti biti jasno... ja sam kod njih uzeo kuhinju i veoma smo zadovoljni...a cijena je povoljna! Veliki pozdrav i nadam se da ce ti pomoci...

http://www.dendrodekor.com/ :D

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Reply to topic  [ 102 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
POWERED_BY
HR (CRO) by Ančica Sečan